Marzę o tym, abym nie musiała rezygnować z marzeń. Rozmowa z Joanną Reichel

W dzisiejszych czasach nieustanne doskonalenie umiejętności jest kluczem do sukcesu w dynamicznie zmieniającym się świecie pracy. Instytut Marki Online i Komunikacji oferuje szkolenia z zakresu marketingu cyfrowego, sztucznej inteligencji, komunikacji i mediów społecznościowych. Poprosiliśmy absolwentkę szkolenia Specjalista ds. mediów społecznościowych o odpowiedź na kilka pytań, aby dowiedzieć się więcej o jej doświadczeniach i tym, jak szkolenia wpłynęły na jej karierę oraz życie osobiste. Przeczytaj rozmowę z Joanną Reichel.

Co Cię skłoniło do skorzystania ze szkoleń IMOK-u?

Pamiętam, że półtora roku temu natknęłam się na informację w Internecie. Szukałam chyba wiadomości na którymś z portali o marketingu i tam była informacja o tym, że Instytut Marki Online i Komunikacji zaczął swoją działalność. To mnie zainteresowało i weszłam na www. Potem zapisałam się na webinar o szkoleniu Wirtualna Asysta z Joanną Ceplin i Elą Nieradko. Zapisałam się i zrobiłam to szkolenie. Następne było Specjalista ds. mediów społecznościowych.

Co robiłaś do tej pory i z jakiego powodu chcesz zmienić swoją ścieżkę zawodową?

Pracowałam w różnych miejscach, ale zawsze bezpośrednio z ludźmi. Po latach dojrzałam do tego, co lubię, w czym jestem dobra, jakie działania sprawiają mi przyjemność. Gdy tak sobie analizowałam swoją ścieżkę zawodową, okazało się, że chcę mieć możliwość decydowania o tym, jak, gdzie i ile pracuję. Działania online bardzo mi odpowiadają.

Chcesz zdobyć pełen zakres kompetencji specjalisty ds. mediów społecznościowych? Wejdź na poziom PRO i dołącz do naszego 4-miesięcznego szkolenia!

Co chciałaś zmienić w swoim życiu po zdobyciu nowych kompetencji?

Nawiązując do wcześniejszej wypowiedzi, potrzebowałam czegoś nowego, świeżego, w czym czułabym się dobrze. Jestem już w takim wieku, że bardzo nie chciałabym robić rzeczy, których nie czuję (chyba że życie zmusiłoby mnie do jakiegoś rodzaju pracy). Uwielbiam się uczyć. Rodzina śmieje się, że jestem wieczną studentką i coś chyba w tym jest. Lubię nowości technologiczne, chcę iść do przodu, rozwijać się.

Jakie 3 najważniejsze lekcje wyciągnęłaś ze szkolenia?

Brałam udział w dwóch szkoleniach w Instytucie Marki Online i Komunikacji i moje wrażenia są bardzo pozytywne. Nie wiem, czy moje przemyślenia można nazwać lekcjami.

Przede wszystkim, wiedza, którą oferuje IMOK jest rzetelna i aktualna. To pokazało mi, że zmiany następują w szybkim tempie i że ja również muszę być ciągle na bieżąco.

Zajęcia prowadzone są przez specjalistów w swoich dziedzinach i to naprawdę się czuje. Mają pasję do tego, co robią i o czym mówią. Dzięki temu potrafią zarazić motywacją do tego, aby brnąć w temat dalej. A ze mną to nie takie łatwe. To pokazało mi, że byłam we właściwym miejscu.

Trzecia lekcja…chyba najważniejsza, nad którą ciągle pracuję to, że…ważny jest progres nie perfekcja. 🙂

Co chcesz osiągnąć w przyszłości, o czym marzysz?

Marzę o tym, abym nie musiała rezygnować ze swoich marzeń. 🙂 Bardzo chcę łączyć pracę w marketingu z pracą z psami. To jest tak naprawdę moja droga. Praca w szeroko pojętym marketingu to bycie wśród ludzi i dla ludzi, pomaganie w prowadzeniu biznesu, dokładanie swojej cegiełki do czyjegoś powodzenia. To mi odpowiada, bo ja lubię pomagać, ale i mieć wpływ na to, jak pracuję.

Myślę też o swoim psim przedsięwzięciu, które mogę zrealizować w dużym stopniu, dzięki szkoleniom w IMOK-u! 🙂

Czy poleciłabyś szkolenia IMOK-u? Jeśli tak to dlaczego?

Już polecałam szkolenia w IMOK-u i chętnie zrobię to jeszcze raz. 🙂

IMOK nie stoi w miejscu, rozwija się, działa, próbuje różnych rozwiązań. Ja to widzę i podziwiam wytrwałość. Mam świadomość, że rynek nie znosi próżni i pojawia się wiele szkoleń o tematyce marketingowej, ale przewagą IMOK-u jest to, że stara się ulepszać, obserwuje trendy na rynku pracy, liczy się ze zdaniem i opinią kursantów oraz oferuje aktualną wiedzę.

Egzaminy są świetną sprawą, bo mobilizują do powtórzenia całego materiału i po otrzymaniu certyfikatu z kodem zawodu, ma się satysfakcję z wykonanej dobrze pracy. 🙂

Na koniec, kwestia doboru wykładowców. To są ludzie z branży, którzy wiedzą, o czym mówią i chętnie dzielą się wiedzą, której jest naprawdę dużo.

Dziękujemy za wyczerpujące odpowiedzi i życzymy dalszych sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Historia Joanny Reichel pokazuje, jak ważne jest ciągłe dążenie do samorozwoju i realizowanie swoich marzeń. Jeśli też chcesz się rozwijać pod okiem najlepszych ekspertów w branży, zdobyć aktualną wiedzę i robić to, o czym marzysz – dołącz do szkolenia Specjalista ds. mediów społecznościowych lub innego szkolenia z oferty Instytutu Marki Online i Komunikacji.

Zastanawiasz się, jak sztuczna inteligencja wpłynie na Twoje życie zawodowe, karierę lub biznes? Chcesz dowiedzieć się, jak możesz korzystać z AI w sposób świadomy, bezpieczny i efektywny? A może chcesz się